Skład tarcicy suchej

Tarcica sucha jest sztandarowym produktem naszej firmy. Przetarciem drewna zajmujemy się od ponad 70 lat, co pozwoliło nam na zdobycie dużego doświadczenia w pracy z drewnem i doprowadzenie procesu suszenia do perfekcji w nowoczesnych suszarniach. Dokładamy wielu starań, by nasz skład zapewniał drewnu optymalne warunki. Ponieważ cenimy sobie najwyższą jakość produktów, wykorzystujemy w naszej pracy najlepsze surowce web, będące gwarancją długiego użytkowania . W stałej sprzedaży posiadamy suchą tarcicę dębowa, jesionową, sosnową, modrzewiową i czereśniową.

Tarcica Sucha Dębowa

Tarcica dębowa jest pozyskiwana w wyniku przetarcia drewna dębowego. Jest to tarcica liściasta, która należy do jednej z najbardziej pożądanych grup produktów pozyskiwanych z drewna.Drewno dębowe to drewno szlachetne, twarde i wytrzymałe. Łatwo poddaje się obróbce, posiada większą porowatość i jest znacznie twardsze od tarcicy iglastej. Charakteryzuje się barwą od jasnobrązowej do różowobrązowej oraz prostymi, nierównomiernie rozmieszczonymi słojami o różnej wielkości. Dąb jako tarcica znalazł zastosowanie w stolarce budowlanej, meblarstwie tradycyjnym i artystycznym, schodach, czy wykończeniach domów.

Tarcica Sucha Jesionowa

Tarcica jesionowa jest pozyskiwana z przetarcia drewna jesionowego, należy do grupy tarcic liściastych. Wyjątkowy kolor oraz wyraźne usłojenie nadają wyrobom wykonanym z tarcicy jesionowej unikalny i niepowtarzalny charakter. Drewno jesionowe to drewno o jasnym odcieniu z wyraźnie zaznaczonym słojem, twarde, elastyczne, solidnej jakością, odporne na warunki atmosferyczne, dlatego z powodzeniem stosowane jest do zastosowań zewnętrznych np. na tarasach czy do produkcji sztachet ogrodzeniowych. Cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem w różnych gałęziach przemysłu.

Tarcica Sucha Sosnowa

Tarcica sosnowa jest pozyskiwana z przetarcia drzewa sosnowego i należy do grupy tarcic iglastych. Drewno sosnowe to drewno o barwie jasnożółtej, o wyraźnych stożkowatych słojach, zawiera sporo żywicy, wykorzystywane w bardzo szerokim zakresie między innymi w budownictwie, meblarstwie, do produkcji okien, dachów, podłóg oraz w wielu innych obszarach.

Tarcica Sucha Modrzewiowa

Tarcica modrzewiowa jest pozyskiwana z przetarcia drzewa modrzewiowego i należy do grupy tarcic iglastych, wyróżnia się nie tylko doskonałą jakością, ale także piękną barwą. Występuje w odcieniach żółci, bieli oraz czerwieni. Drewno modrzewiowe to drewno z wyraźnymi słojami, bardzo trwałe, o różnorodnym przeznaczeniu wykorzystywane w budownictwie, szkutnictwie, do wyrobu mebli i galanterii sprawdzi się przy budowie tarasów, schodów, okien czy elewacji. Modrzew jako tarcica doskonale sprawdza się we wnętrzach mieszkalnych, wygląda pięknie, elegancko i stylowo oraz roztacza przyjemny aromat.

Tarcica Sucha Czereśniowa

Tarcica czereśniowa pozyskiwana jest z przetarcia drewna czereśniowego, należy do grupy tarcic liściastych. Drewno czereśniowe jest trwałe i bardzo łatwe w obróbce. Barwa drewna zmienia się od kremowo-żółtej bieli przez pomarańczową do czerwono-brązowej twardzieli. Czereśnia jako tarcica znalazła duże zastosowanie w meblarstwie, lutnictwie i rzeźbiarstwie, ponadto stosowana jest do wykończenia ekskluzywnych domów, jachtów czy biur.

Grubość [mm] Długość[m] Szerokość
25 1,2

2,1 – 6,0

Nie obrzyna
28
32
40
50
80